Octosec ile IEEE Computer Society tarafından düzenlenen Hacktrick Siber Güvenlik Konferansı bu yıl 6-7-8 Mayıs 2016 tarihlerinde Eskişehir Anadolu Üniversitesinde gerçekleştirilecek.

EMEA bölgesinde düzenlenen en büyük güvenlik organizasyonu olması beklenen Hacktrick, seminerler, eğitimler, yarışmalardan oluşan geniş çaplı bir güvenlik etkinliğidir. Türkiye’nin en saygın kar amacı gütmeyen bilgi güvenliği topluluklarından birisi olan Octosec ile IEEE Computer Society tarafından düzenlenen Hacktrick’in, tüm güvenlik meraklılarının ortak buluşma noktası olması bekleniyor.

Hacktrick, zeka, eğlence, heyecan ve biraz da mücadele ortamı oluştururken pratik ve teorik güvenlik çalışmalarını da katılımcılarla paylaşmak üzere organize edilmiş bir etkinliktir.

2014 yılında Ankara Üniversitesinde 650 kişinin, 2015 yılında da Sabancı Üniversitesinde 900 kişinin katılımıyla düzenlenen Hacktrick, bu yılki hedefini, 1000’in üstünde katılımcıya ulaşarak bölgenin en büyük güvenlik organizasyonu olmak olarak belirledi.

Konferans, 6 Mayıs Cuma günü gerçekleştirilecek seminer ve sunumlarla başlayacak. Şu ana ana kadar belirlenen konu ve konuşmacıların listesini aşağıda inceleyebilirsiniz.

 

Siber Güvenlikte Kaleci Olmak

Bahtiyar Bircan (10:10-10:50)

WordPress Sunucu Güvenliği

Doruk Fişek (11:00 – 11:40)

Binary Hacking Hakkında Herşey

Onur Alanbel (11:50 – 12:30)

Kurumsal ve Bireysel OPSEC için 5N1K

Gökşin Akdeniz (14:20 – 15:00)

 

Etkinliğin bu yıl gerçekleştirilecek eğitim safhası, önceki yıllara göre çok zengin. Siber konular ve güvenlik ile ilgileniyorsanız, listede katılmak isteyeceğiniz bir eğitimi mutlaka bulacaksınız. Kayıtlar başladı ve devam ediyor. Kısa süre içerisinde listenin dolacağını düşünüyoruz. Kayıt esnasında 11 eğitim konusundan sadece iki tercih yapabiliyorsunuz. Eğitime katılmak için öncelikli isteğiniz, mümkün olmadığı takdirde diğer alternatif isteğinizi seçebiliyorsunuz. Eğitimlerin ve eğiticilerin tam listesine konferansın ilgili sayfasından ulaşabilirsiniz.

siberoloji.com olarak Hacktrick Siber Güvenlik Konferansını destekliyor ve organizasyonda emeği geçen herkese başarılar diliyoruz.